Fizyka II
Przedmiot składa się z wykładu, ćwiczeń wykładowych oraz ćwiczeń rachunkowych.
Wykład
Ćwiczenia wykładowe:
Ćwiczenia
Zasady zaliczenia
Elementami oceny są:
- Zadania domowe.
W każdej serii zadań domowych, będzie zawarte jedno zadanie obowiązkowe oraz zadania dodatkowe. Zadanie obowiązkowe będzie sprawdzane i oceniane. Zadania dodatkowe nie są obowiązkowe, w przypadku oddania są sprawdzane, ale nie oceniane. Termin oddania zadań domowych to dwa tygodnie od ich publikacji. - Quizy wykładowe.
Quizy będą publikowane po zakończeniu każdego wykładu. Termin przystąpienia do quizu to 24 godziny od czasu jego publikacji. - Egzamin pisemny składa się z testu oraz zadań rachunkowych.
Warunkiem dopuszczenia do egzaminu pisemnego jest zaliczenie obowiązkowych zadań domowych (min. 50% punktów) oraz quizów wykładowych (min. 50% punktów). Jedno z zadań na egzaminie będzie wybrane z nieobowiązkowych zadań domowych. - Egzamin ustny składa się z trzech pytań.
Warunkiem dopuszczenia do egzaminu ustnego jest zaliczenie egzaminu pisemnego (min. 50% punktów). Lista pytań na egzamin będzie udostępniona przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej. Dwa pytania będą losowane zaś jedno pytanie jest wybierane przez studenta/studentkę samodzielnie.
Przedmiot jest zaliczony w przypadku zdania zarówno egzaminu pisemnego jak i ustnego. Ocena końcowa jest średnią ocen z egzaminu pisemnego i ustnego.
Procentowe progi punktowe na poszczególne oceny w przypadku egzaminu pisemnego:
- min. 50% punktów - ocena 3
- min. 60% punktów - ocena 3,5
- min. 70% punktów - ocena 4
- min. 80% punktów - ocena 4,5
- min. 90% punktów - ocena 5
Wymagania na poszczególne oceny w przypadku egzaminu ustnego:
- bardzo dobry - student wyjaśnia zjawiska i prowadzi obliczenia bezbłędnie lub z drobnymi błędami niewpływającymi na sens fizyczny tych wyjaśnień lub obliczeń.
- dobry - student wyjaśnia najprostsze zjawiska i prowadzi najprostsze obliczenia bezbłędnie lub z drobnymi błędami niewpływającymi na sens fizyczny tych wyjaśnień lub obliczeń; niekiedy popełnia błędy lub nie potrafi wykonać bardziej złożonych działań w tym zakresie.
- dostateczny - student wyjaśnia najprostsze zjawiska i prowadzi najprostsze obliczenia bezbłędnie lub z drobnymi błędami niewpływającymi na sens fizyczny tych wyjaśnień lub obliczeń; popełnia błędy lub nie potrafi wykonać bardziej złożonych działań w tym zakresie.