Seminarium Zakładu Biofizyki

sala B2.38, ul. Pasteura 5
2022-03-18 (14:15) Calendar icon
dr Renata Gronczewska (Sartorius BioAnalytics)

Octet – system do pomiaru oddziaływania makrocząsteczek oraz analiz ilościowych
Octet - system for measuring macromolecules interaction and quantitative analyzes

Wykrywanie i ilościowe określanie oddziaływania makromolekuł ma kluczowe znaczenie w odkrywaniu i selekcji wiodących bioterapeutów oraz badań naukowych na uniwersytetach.Systemy Octet® wdrażają podejście analityczne bez znakowania, wykorzystujące interferometrię dwuwarstwową (BLI = Bio Layer Interferometry), która zapewnia szybki i prosty sposób dokładnego określenia swoistości wiązania, powinowactwa, pełnej kinetyki i ilościowej oceny obecności cząsteczek nawet w nieoczyszczonym medium, takim jak np. surowica lub osocze.Niniejsza prezentacja przedstawia rodzinę urządzeń Octet®, technologię, możliwości i zalety oceny wiązania makromolekuł bez znakowania w rozwoju terapii i badaniach nauk przyrodniczych. Zawiera również wskazówki i najlepsze praktyki w zakresie opracowywania metod pomiaru na sensorach, optymalizacji, analizy danych i raportowania.
Detecting and quantifying biomolecular interactions are critical in the discovery and selection of biotherapeutics leads and scientific research at universities.Octet® systems implement a label-free analytical approach utilizing Bio-layer interferometry (BLI), which provides a fast and straightforward means to accurately determine binding specificity, affinity, full kinetics and quantitation of molecules even in unpurified media as serum or plasma.This presentation introduces the Octet® family of label-free platforms, the technology, capabilities, and advantages of label-free binding assessment in therapeutics development and life sciences research. It also provides guidance and best practices in biosensor assay development, optimization, data analysis, and reporting.